YURTDIŞI GÖNDERİM HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Kargo ücreti, gönderim yapılacak ülke ve sipariş paketinin desi ölçülerine göre belirlenmektedir. Paket ölçüleri ürün miktarına göre değişiklik göstermektedir. Kargo maliyetini düşürme adına ürünler kendi kutularından çıkartılıp naylon ambalajlarıyla tek bir ana kutuya konulup gönderilmektedir. Kargo tutarını sepette ya da ödeme ekranında ülke seçerek görebilirsiniz. Anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları Türkiye dışındaki ülkelere, ülkeye göre değişkenlik gösteren 2 - 7 iş günü içerisinde adrese teslimat yapmaktadırlar. Yurt dışından, Kredi Kartı ve Banka Kartı ile ödeme yapılabilmektedir. Siparişleriniz güncel döviz kurlarından hesaplanmaktadır.

Gümrük prosedürleri, doğal afetler, grev, terör, aktarım kaçırması vb. gibi olağan dışı nedenler söz konusu olduğunda kargo süreleri taahhüt edilen sürelerin kapsamı dışındadır. Gönderilen ürünlerin gittiği ülkeye göre gümrüğe tabi olma olasılıkları bulunmaktadır. Bu durumda gümrük memurları sizinle iletişime geçip, paketinizi almak için yapmanız gerekenler hakkında sizi bilgilendirecektir. Gümrük işlemleri ve masrafları siparişinize ve ülkeye göre değişiklik gösterebilmektedir. Gönderilerin gümrüğe takılması durumunda fantazicity.com sorumluluk kabul etmemekte olup tüm yükümlülük, müşteriye aittir.

YURTDIŞI İADE-İPTAL KOŞULLARI VE PROSEDÜRLERİ

İade etmek istediğiniz ürün ya da ürünleri; ambalajını açmadan, ürüne ve ambalajına herhangi bir zarar vermeden, ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren 24 saat içerisinde kargoya teslim edilmesi koşuluyla iade edebilirsiniz. İade etmek istediğiniz ürün/ürünlerin kod numaralarını ve iade nedeninizi [email protected] adresimize e-mail göndererek bildirmenizin ardından iade adres bilgilerimizi göndereceğiz. Paketinizi gönderdiğimiz adres bilgileri doğrultusunda hazırlayarak ücreti sizin ödeyeceğiniz şekilde yerel posta servisinizle gönderimini gerçekleştiriniz. İade süreçlerinin sorunsuz tamamlanabilmesi adına, kargo firmanızdan takip numaranızı mutlaka alınız. Fedex ile yapılan gönderimler gümrük sorunlarından dolayı tarafımıza ulaşmadıkları için iadeleriniz kabul edilememektedir. Bu nedenle mutlaka yerel posta servisinizi kullanınız. Ürün firmamıza ulaştığında gerekli inceleme yapılarak duruma uygun işlem 1-10 iş günü içerisinde gerçekleştirilecektir.

Siparişin kargoya verilmesinden önce yapılan iptal başvurularında iptal işlemi yapılıp, kargoya tesliminden sonraki taleplerde iptal işlemi gerçekleştirilememektedir ve bu gibi durumlarda iade koşulları geçerlidir. Ayrıca ürün değişimi yapılmamakta olup gerekli durumlarda iade prosedürleri geçerlidir.